top of page

WE PLAN & PLAY TOGETHER

 

Seminar

WE PLAN & PLAY TOGETHER / Combining Thematic Units and Literature

organiziran je u 10 radionica koje su vid mjesečnog plana i programa rada u sklopu programa ranog učenja engleskog jezika u dječjim vrtićima i provode se tijekom cijele pedagoške godine

 

Zašto seminar WE PLAN & PLAY TOGETHER?

Potaknuti Lisabonskom agendom koja zaključuje da obrazovanje mora postati kvalitetnije i učinkovitije, da se mora postići otvorenost i atraktivnost obrazovanja te sa željom daljnjeg obogaćivanja metoda i sadržaja rada u igraonicama s programom ranog učenja engleskog jezika, organizirane su radionice s ciljem osmišljavanja godišnjeg plana rada u programima ranog učenja engleskog jezika.

 

Što nas očekuje u radionicama u sklopu seminara WE PLAN & PLAY TOGETHER?

Seminar se sastoji od 10 radionica pod nazivom Monthly plan SEPTEMBER / OCTOBER/.../JUNE.  

Radionice su osmišljene kroz Power Point prezentacije od nekih 350 - 400 slajdova, tijekom kojih obrađujemo slikovnice vezane uz pojedine teme.

 Uz svaku slikovnicu tematski su vezane rhymes, chants, songs, games, art & craft, math, science...

Teme koje se obrađuju tijekom mjeseca prate rad u vrtićima.

Tako su teme za 9. mjesec: GREETINGS, COLOURS, NUMBERS, TOYS, SEASONS - AUTUMN.

Polaznice dobiju isprint cijele prezentacije, a naknadno im još na mail stižu već napravljeni predlošci slikovnica, flashcards, neke stolne igre, rime i pjesmice...

U međuvremenu na radionicama malo izmijenimo iskustva i ideje i tako još malo kreativno upotpunimo mjesečne planove, sve na jednom mjestu.

I tako tijekom 10 radnih mjeseci, do lipnja.

To bi ujedno bio vid stručnog usavršavanja i cjeloživotnog učenja...tako da vrtić opravdano može snositi troškove.

 

Kome su namijenjene radionice u sklopu seminara WE PLAN & PLAY TOGETHER?

Radionice Monthly plan SEPTEMBER / OCTOBER/.../JUNE su namijenjene odgajateljima- voditeljima programa ranog učenja engleskog jezika koji žele obogatiti sadržaje rada novim idejama i spoznajama o sadržajima i igrama putem kojih dijete spontano usvaja strani jezik

Koncepcija cjeloživotnog učenja nastala je upravo iz razloga što se količina novog znanja svakim danom sve više povećava, dok postojeće znanje sve više i brže zastarijeva. Štoviše, cjeloživotno učenje je bazirano na stalnom pristupu učenju i obrazovanju s ciljem stjecanja novih i obnavljanja već stečenih znanja i vještina, potrebnih za sudjelovanje u radu i društvu znanja odnosno društvu koje uči.

Bez obzira koliko se odgojitelji trudili, ne mogu pojedinačno utrti osnove kvalitetnog i veselog rada s djecom predškolske dobi. Ne mogu opskrbiti sve knjige koje bi  naša djeca trebala ili željela čitati.To prvenstveno iziskuje vrijeme, koje u ubrzanom suvremenom društvu uvijek nedostaje, a i određena financijska ulaganja.Tu sad stupa na snagu pomoć edukacijskih radionica koje preuzimaju ulogu istraživača i izlagača, a na odgojitelju ostaje suziti izbor po nekim svojim kriterijima i odabrati metode rada i /ili osmisliti nove sadržaje i metode na temelju prezentiranog.

Dopustite da seminar WE PLAN & PLAY  TOGETHER bude Vaš izbor, Vaš izvor i nit vodilja za cjeloživotno učenje.

Učenje kroz druženje i kreativne radionice, razmjena ideja i iskustava uz nas neće biti samo obveza, već zadovoljstvo i potreba!

 

Koja je svrha radionica u sklopu seminara WE PLAN & PLAY TOGETHER?

Velik broj istraživanja govori i dokazuje o velikom značaju slikovnice na temelju kojih je i nastao naziv SLIKOVNICA – prozor u svijet. Kako bi taj čudesni svijet približili i djeci tijekom ranog učenja engleskog jezika, pokazalo se potrebitim pronaći, obraditi i izraditi predloške slikovnica koje će se koristiti u neposrednom radu s djecom.

Svrha  ovih radionica je aktualizirati važnost i ljepotu slikovnica, produbiti svijest o važnosti korištenja slikovnica zbog potencijala koje imaju te potaknuti kontinuirana istraživanja upotrebe u različitim znanstvenim i umjetničkim područjima.

Cilj ovih radionica je kroz prezentaciju, diskusiju i razmjenu iskustava  konstruirati, implementirati i evaulirati kurikulum u ukupnost svih razvojnih područja koristeći aktivnosti i materijale  u skladu sa suvremenim razvojnim teorijama.

Rano djetinjstvo je dragocjeno doba, temelj na kojemu se grade, nadograđuju spoznaje, saznanja o životu.

I baš tu, na toj početnom stupnju odgoja i obrazovanja nude nam se slikovnice kao bogat, neiscrpan, prilagođen izvor znanja. Putem njih djeca spoznaju na dublji  i osjećajniji način.

.

bottom of page