top of page

ABOUT ME:

My special story:

 

 Školovala sam se u Zagrebu, a nove ideje, gledišta, informacije i iskustva o organizaciji i metodama rada u vrtićima stranih kultura i jezika te samim tim i spoznaje o ranoj  poduci stranog jezika sakupljala sam tijekom desetogodišnjeg izbivanja iz Hrvatske (Rusija, Kina, Švedska, Italija, SAD, Tajland).


Rođenje starijeg sina dalo mi je novu komponentu i gledište na proces rane poduke stranog jezika  u vrtićima u Stockholmu i Rimu, dok je mlađi sin imao tu privilegiju prve korake u magični svijet engleskog jezika doživjeti u Hrvatskoj.


Stručno usavršavanje stjecala sam i u radu u Croatian- American Kindergarten 'Little Star', tijekom rada u kraćem programu pr Barni & jezici, volontiranjem pri knjižnici Medvešćak,  radom na  multimedijalnom CD-u 'English is easy, English is fun' gdje se potpisujem kao autorica, te sam četiri godine radila na organizaciji edukativnih radionica pri Učilištu „Stara Vlaška“ a u suradnji sa Jadrankom Ušnik,prof.


Sve to je rezultiralo osmišljavanjem novog vida edukacijskih radionica koje su u pedagoškoj godini 2012./2013. organizirane pod nazivom WE PLAN TOGETHER.


Pozitivne reakcije i na poticaj polaznica pedagoška godina -  2013./2014. krenula je s novim, obogaćenim ciklusom radionica WE PLAN & PLAY TOGETHER ...


Akcija ČITAJ MI, bila je poticaj za pripremu i organizaciju edukativne radionice PRIČAONICA…
Igre / pokretne igre/ stolne igre / dramatizacija /koreografija...


Edukativne radionice mjesto su gdje svi zajedno nešto novo naučimo i dobijemo nove ideje, motivaciju za daljnji rad i usavršavanje. Tako su i nove radionice FLASHCARDS i MY PROJECT nastale kao potreba i želja da još više obogatimo i osvježimo proces ranog učenja engleskog jezika, jer ljubav koju djeca razviju spram procesa učenja i istraživanja u predškolskoj dobi, ostaje zauvijek u njima...


Tijekom rada na projektu slikovnica koje se mogu koristiti u svrhu obogaćivanja i osvježavanja sadržaja rada u programima ranog učenja engleskog jezika, naišla sam na velik broj slikovnica koje ujedno razvijaju dječju kreativnost, potiču na traženje novih rješenja, odgovora, te je to ujedno bila inspiracija i za radionicu CREATIVITY... 


Taj čudesan, inspirativan svijet slikovnica, druženja, razmjenivanje ideja i informacija, iskustva pomažu nam svima zajedno u našem životnom pozivu  - kako djecu kroz igru uvesti u svijet znanja...
No, ujedno nas – sve nas koji smo i u neposrednom i u posrednom poučavanju i radu s djecom predškolske dobi druženja i edukacije su i motivacija za daljnja stručna usavršavanja tijekom cjeloživotnog učenja. 


Vrijeme brzih promjena i razvoja tehnologije,potreba praćenja gospodarskih i društvenih promjena nameće cjeloživotno učenje kao potrebu, a ne kao izbor. 
Kako bi odgovorili izazovu vremena, odgojitelji trebaju pratiti napredak tehnologije i suvremene tijekove u odgoju i obrazovanju i kroz uporabu informacijsko komunikacijske tehnologije (IKT).


Promjene utječu na načine istraživanja, učenja i poučavanja. Zato se nameće potreba za usavršavanjem odgojno- obrazovnih djelatnika za sigurnu i kritičku uporabu IKT- a u poučavanju odnosno za postizanje  digitalne kompetentnosti. Razvoj digitalne kompetentnosti postiže se kroz sudjelovanje i komuniciranje pomoću IKT-a te uporabom alata za izradu digitalnih sadržaja. 


Imajući sve gore navedeno na umu, nastala je i radionica DIGITAL STORYTELLING..
U suradnji sa Općinskom knjižnicom i čitaonicom Jelsa pokrenuta je u ljeto 2016 i mala škola engleskog jezika FUN WITH ENGLISH koja je polučila veliki interes i dobre kritike.


Namjera je da  SANELA RADIONICE udruga za promicanje cjeloživotnih kompetencija odgajatelja postane neki vid LEARNING RESOURCE CENTER - More than a library, mjesta i adrese na koju bi se mogli obraćati kako sa svojim primjerima dobre prakse, idejama, tako i sa pitanjima.


Bila bi to mreža odgajatelja koji su već stari znanci u SANELA RADIONICAMA gdje bi nastavili druženje i učenje i razmjenjivanje informacija i ideja...
Pojedine polaznice seminara i edukacijskih radionica već su, potaknute novim Nacionalnim kurikulumom za rani i predškolski odgoj i obrazovanje, a  na temelju iskustva i razmjene ideja tijekom Sanela radionica, iskazale su želju za organiziranjem tzv. umrežavanja vrtića, gdje će se odgajatelji nekoliko vrtića zbližiti i organizirati radne grupe istraživačkog obilježja u sklopu kojih će propitivati uvjerenja, iskustava i svakidašnje prakse odgojitelja, ali i primjenjivost ponuđenih materijala u neposrednom radu, kao i  mogućnost obogaćivanja istih. 


Pridružite nam se i budite i vi član naše velike družine...

 

 

 Learning Language and Loving It Program

bottom of page